Related Items
| Operation manual | |
|---|---|
| TK-210QC | |
| Specification sheet | |
| TK-210QC | |
| Service parts | |
| TK-210QC | |
| Specifications | |
|---|---|
| Pipe material | Carbon |
| Payload | 60kg / 132lb |
| Weight | 2.7kg / 5.9lb |
| Height | 20.5 to 71cm / 8.1 to 28" |
| Leg lock type | Flip-style Quick Lock |
| Accessory attachments | 3 sets of 1/4" and 3/8" screw holes |
| Carrying handle | Available |
| Head attachment | 100mm bowl |
| Conversion adapter | "AD-75" 75mm ball adapter included |
| Spreader | Dedicated floor spreader included |
| Section | 2-Stage |